Obecność pośrodkowo-lewobocznej przepukliny krążka międzykręgowego, która uciska na worek oponowy

Witam.Mam 33 lata i od pewnego czasu walczę z bólem kręgosłupa na odcinku lędź. Zrobiłam MR i oto jego wynik: Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego wykazuje na poziomie L5-S1 obecność pośrodkowo-lewobocznej przepukliny krążka międzykręgowego, która uciskana worek oponowy, korzenie nerwowe z przewagą po stronie lewej oraz zawęża lewy otwór międzykręgowy uciskając na lewy nerw rdzeniowy. Krążek międzykręgowy na poziomie L/S1wykazuje degeneracyjne obniżenie sygnału i obniżenie wyskości. Co to oznacza?

Witam.
Zmiany opisane w MRI prawdopodobnie odpowiadają za dolegliwości bólowe. Proponowałbym skonsultować się z neurochirurgiem i rozważenie leczenia operacyjnego, ponieważ zmiany są zaawansowane. Pozdrawiam i życzę zdrowia