Obecność przepukliny wślizgowej roztworu przełykowego

Dzień dobry chciałabym poprosić o interpretacje wyniku gastroskopii mojej mamy (58 lat). Przełyk pokryty wydzieliną sluzową, linia Z uniesiona na gł. ok 33 cm od linii zębów. Wpust na wprost i w inwersji nieszczelny z objawem "dzwonu" co sugeruje obecność przepukliny wślizgowej roztworu przełykowego. Żołądek podatny na insuflację powietrzem, jeziorko obfite zawierające treść śluzowo-żółciową. Błona śluzowa prawidłowa. W obrębie trzonu i antrum śluzówka plamicie zarumieniona, rozpulchniona

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi przede wszystkim obecność przepukliny rozworu przełykowego oraz cechy zapalenia w obrębie błony śluzowej. Wynik powinien ocenić specjalista gastroenterolog w oparciu o dane kliniczne.