Obecność raka płuc u 56-letniej kobiety

U mojej teściowej w wieku 56 lat wykryto raka płuc.na wypisie jest kod t2n2mx.wpisano też nowotwór ucha środkowego o nieznanym charakterze.przed całkowitą diagnozą mówiono o operacji, niestety po biopsji okazało się że to nowotwór złośliwy i odstąpiono od operacji a zalecono chemię.z tego co się zorientowałam jest to rak z przerzutami,3b?jakie są rokowania w takim przypadku, jak to może wyglądać pod względem czasu jaki pozostał?wiem że trudno to ocenić ale czego można się spodziewać

Około 75 % chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową wymaga stałego leczenia przeciwbólowego.
Podstawą leczenia bólu jest ocena jego przyczyny.
Ból może być wywołany:
• uciskiem i uszkodzeniem tkanek otaczających spowodowanym przez guz lub przerzuty,
• naciekaniem okolicznych nerwów, tkanek miękkich, kości, narządów wewnętrznych,
• jako wynik zabiegu operacyjnego
• zastosowanej radio i chemioterapii
• polekowej polineuropatii
• zaburzeniami czynności sąsiednich i odległych narządów.
Chorobie nowotworowej często towarzyszą zaburzenia snu i depresja, które wpływają na poziom odczuwania bólu.

Czasami, mimo odpowiedniego leczenia przeciwbólowego może wystąpić ból przebijający lub ból końca dawki.
W leczeniu bólu nowotworowego opracowano schemat postępowania zwany „drabiną analgetyczną”. Przestrzeganie zasad drabiny analgetycznej pozwala na skuteczne leczenie u 70–90 % chorych z bólami nowotworowymi.
W leczeniu bólów nowotworowych powszechnie stosuje się również leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne oraz inne metody: blokady neurolizy leczenie paliatywne.