Obecność ureaplasma w 23-tygodniu ciąży

Witam.Jestem w 23 tygodniu ciąży. Na początku były bliźniaki ale do 4 miesiąca się wchłonął i został jeden. Teraz miałam robione badanie i wyszło mi: Ureaplasma urealyticum dodatnia wysokie miano >= 10000 ccu/ml. I antybiogram mam.wizytę mam za tydzień u lekarza. Czy to strasznie groźne? Dziękuje

Aleksander Ropielewski

Infekcja wymaga leczenia, ponieważ może być powodem infekcji u noworodka.