Obecność włókniaka pachwiny a obserwacja

Witam, dlaczego wszyscy lekarze mi mówią, że włókniak który mam w pachwinie ma byc do obserwacji? dlaczego ciagle mam go obserwować i sie denerwować,że może się to zmienić z coś złośliwego? nie lepiej usunać włókniak? Dlaczego niektóre guzki pozostawia się do obserwacji zamiast je usunąć? skoro trzeba je obserwować to znaczy że cos moze sie z nimi stac..

Część zmian skórnych , w tym włókniaki, nie są w stantardzie światowym zagrożeniem przejścia w nowotwór złośliwy! Ale jeśli obniżają stantadard życia danej osoby - to można je wyciąć!!! zż