Obecność wolnego płynu w zatoce Douglasa we wczesnej ciąży

Witam, byłam dziś u lekarza ginekologa który stwierdził, że jestem w około 5 tygodniu ciąży, pęcherzyk ciążowy 5 mm (badanie beta HCG 112) niestety badanie USG wykazało również obecność wolnego płynu w zatoce douglasa. Co to oznacza? Powinnam się martwić? Dziękuję za odpowiedź Sylwia

Jeśli tego płynu jest niewielka, śladowa ilość to raczej nie jest to powód do niepokoju. Jednak to pytanie należy zadawać ginekologowi, który Panią bezpośrednio prowadzi i zna dokładnie po badaniu Pani narząd rodny.