Obecność zbyt dużego pęcherzyka żółciowego w ciąży

Witam. Jestem w 12 tyg. ciąży. Od 9tyg. przyjmuję luteinę 2xp 50. Podczas padania USG lekarz stwierdził obecność zbyt dużego pęcherzyka żółtkowego. Skierował mnie na dokładniejsze ( genetyczne) badanie USG i zwiększył dawkę luteiny 2x100. Wyniki badania: CRL=60mm, BPD=16mm, AC=50mm, FL=6,5mm, NT=1,07mm, pęcherzyk żółtkowy YS=8,6mm. Profesor robiący USG zalecił badanie krwi celem oznaczenia stężenia białek PAPP-A i f-beta hCG. Obecnie czekam na wyniki badania krwi. O czym świadczy duży pęcherzyk?

Szanowna Pani, istnieje korelacja pomiędzy wielkością pęcherzyka żółtkowgo a pawidłowym rozwojem ciąży. W Pani wypadku badanie USG 11-14 tydzień wykazuje prawidłową szerokość fałdu karkowego NT / powinno się ocenić także kość nosową NB /
W przypadku wątpliwości można wykonać test PAPPA-w wielu krajach jest badanie rutynowe w każdej ciąży. Test powinien być prawidłowy.