Obecny krótki fałd maziowy rzepkowy przyśrodkowy

Witam właśnie odebrałem wyniki MR stawu kolanowego L Obecny krótki fałd maziowy rzepkowy przyśrodkowy. Wiązadła krzyżowe o zachwianej ciągłości. Cechy częściowego uszkodzenia/naderwania pasma głębokiego ACL. Niewielkie uszkodzenie wysieku w tej okolicy. Separacja pasm wiązadła pobocznego przyśrodkowego. Łękotka przyśrodkowa-prawidłowej grubości Cechy uszkodzenia 2st. rogu tylnego oraz trzonu z obecnością skośnej szczeliny pęknięcia dochodzącej do powierzchni piszczelowej łękotki.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej oraz częściowe uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Opis MR należy skonfrontować z badaniem kolana. Proszę udać się do lekarza.