Obfita i bolesna miesiączka oraz mięśniaki macicy

Witam serdecznie ! Moim problem jest trwajaca już siódmy dzień miesiączka, nie byłoby to dziwne , gdyby nie duża ilość krwi ze skrzepami i ból brzucha , który kiedyś trwał tylko pierwszego dnia. Niepokoi mnie to , ponieważ nigdy tak nie miałam . Podczas badań usg wykryto u mnie dwa mięśniaki , które przy kolejnych badaniach nie wykazały wzrostu . Czy są to objawy niepokojące czy może zmiany zachodzace w moim organizmie ? Muszę dodać , że mam 41 lat . Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Witam!
Pani miesiączka może mieć związek z Pani mięśniakami - jeśli będzie krwotoczna , może spowodować anemię ; jeśli Pani lekarz zdecydował sie narazie na obserwację mięśniaków to czasami przy długiej i bolesnej miesiączce istnieje konieczność podania leków hormonalnych ją blokujących ;
radzę więc , jeśli miesiączka sie nie skończy w ciągu 2-3 dni udać się do lekarza ;