Obfita przezroczysta wydzielina z pochwy

Mam taki problem. Mam problemy z okresem, dość często nie dostaję go lub dostaję strasznie nieregularnie. Jestem (tak myślę) dziewicą, ale ostatnio mój chlopak wszedł we mnie, lecz nie całkiem, tak tylko troszkę i strasznie mnie zabolało. Wyszedł oczywiście ze mnie. Chciałam zaznaczyć, że nie używaliśmy zabezpieczenia, lecz nie doszło do wytrysku. Nie wiem czy pękła błona czy też nie, poczułam ból, lecz żadnego krwawienia, ani nic w tym rodzaju, nie zauważyliśmy. Teraz mam takie pytanie: miałam po tym zdażeniu lekki ból brzucha i pieczenie jakieś w środku, a po jakimś tygodniu dostałam obfitych wydzielin z pochwy o przezroczystym kolorze, jest tego naprawdę dużo. Czytałam w internecie, że może to być ciąża, ale róznież jakieś zapalenie. Prosiłabym o jakąkolwiek odpowiedź i pomoc z góry. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie doszło do wytrysku, to prawdopodobieństwo ciąży jest małe (trzeba jednak pamiętać, że w wydzielinie, która wydostaje się z ujścia cewki moczowej mężczyzny przed wytryskiem także mogą być plemniki). To, co Pani opisuje, wskazuje raczej na możliwość infekcji – polecam wizytę u ginekologa. Może Pani przy okazji porozmawiać z nim o swoich nieregularnych miesiączkach. Proszę tego nie lekceważyć, bo infekcje dróg rodnych nieleczone mogą mieć w przyszłości negatywne skutki (np. kłopoty z zajściem w ciążę).

Uważam, że powinna Pani na przyszłość używać jakiegoś środka antykoncepcyjnego – stosunek przerywany to żadne zabezpieczenie, a podejrzewam, że nie jest Pani gotowa na dziecko! Proszę na przyszłość zaopatrzyć się np. w prezerwatywę – nie tylko dość skutecznie zapobiega ciąży, jest łatwo dostępna, ale także w pewnym stopniu zapobiega chorobom przenoszonym drogą płciową i infekcjom!

Pozdrawiam!