Obfite bólowe krwawienia na przemian z lekkimi krwawieniami

Witam,
mam 28 lat, kobieta. 3 lata temu urodziłam dziecko i cały połóg przebiegł bez zarzutu. Tylko miesiączka mi się nie unormowała i bardzo nieregularna. Od około 2 miesięcy mam nieustające krwawienia z pochwy, raz są bardzo obfite ze skrzepami koloru ciemny bordo, a raz sporadyczne, czyli parę kropel i wystarczy tylko wkładka.
Oczywiście przy tych obfitym krwawieniu towarzyszy ból w podbrzuszu i moje piersi są nabrzmiałe (jak przy okresie), i często oddaję mocz. Jest to sytuacja bardzo niekomfortowa i bardzo męcząca, obawiam się, że to może być początek choroby i przez głowę przeszły mnie myśli o poronieniu.
Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Poronienie nie trwałoby dwóch miesięcy, ale oczywiście warto wykonać test ciążowy. Być może okresy obfitego, bólowego krwawienia to miesiączki, a skąpe krwawienie jest objawem zaburzeń hormonalnych lub zmian organicznych, jak nadżerka szyjki macicy, mięśniak(i) czy też polip w drogach rodnych. Radzę więc wykonać test i niezależnie od wyniku umówić się na wizytę do ginekologa, który po badaniu szybko zawęzi spektrum możliwości i będzie kontynuował diagnostykę aż znajdzie przyczynę tak nasilonego krwawienia.
Pozdrawiam serdecznie!