Obfite krwawienia miesiączkowe i polipy w macicy

Lek primolut a ciaza??? Witam, mam anemie i obfite krwawienia miesiaczkowe. moja lekarka pierwszego kontaktu skierowala mnie na usg . Ginekolog stwierdzil, ze wystepuja dwa male polipy w macicy i przez to moga byc obfite krwawienia a to z kolei przyczyna anemii. Mam rowniez cykle bezowulacyjne i obnizony progesteron.Otrzymalam lek primolut5mg do przyjmowania od 18 do 24 dnia cyklu, nie planuje ciazy - czy jest ryzyko zajscia w ciaze przy stosowaniu leku ???

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli nie stosuje Pani antykoncepcji przez cały cykl , to nie można wykluczyć możliwości zajścia w ciążę, podczas przyjmowania leku między 18-24 dniem cyklu. Pozdrawiam.