Obfite krwawienie i wydzielina z piersi - czy to przez tabletki?

Dzień dobry, mam takie pytanie ponieważ biorę teraz 4 opakowanie tabletek i podczas tego opakowanie wystąpiło u mnie obfite krwawienie 9 dni po normalnym okresie z odstawienia. Następnym problemem jest to, że pojawiła się dziwna wydzielina z piersi i trwa ona 4 dzień. Dodam, że pół roku temu urodziłam syna i karmiłam go tylko 2 miesiące. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie śródcykliczne występujące po kilku miesiącach stosowania hormonalnego preparatu antykoncepcyjnego są zawsze niepokojącym objawem mogącym sugerować zmiany organiczne w obrębie narządów rodnych jak i zaburzenia hormonalne.
Biorąc pod uwagę patologiczną wydzielinę z piersi, wydaje się, że opisane dolegliwości mogą mieć charakter zaburzeń czynnościowych związanych ze zmianami hormonalnymi.
Aby stwierdzić dokładnie przyczynę dolegliwości konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badania dodatkowe.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl