Obfite krwawienie miesiączkowe po urodzeniu dziecka

Witam,mam 25lat urodziłam dziecko,ma już 5 miesięcy i miałam problemy z miesiaczka była za zbyt obfita i duże przerwy ponad miesiąc(między 34 a 37 dni) ,więc ginekolog zalecił mi tabletki antykoncepcyjne Ovulastan.Dostałam miesiaczke 29.09.2013 (w niedzielę)i zazylam pierwsza tabletke wieczorem.Następnego dnia rano obficie krwawilam,a już popoludniu nic,myślałam ze następnego dnia będę nadal krwawic przez noc a tu nic.I niewiem czy mam zażyć tabletke czy nie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak, proszę kontynuować przyjmowanie tabletek. Najprawdopodobniej obfite miesiączki były spowodowane wahaniami hormonalnymi.