Obfite krwawienie miesiączkowe w anemii

Witam... Byłam dawcą krwi przez 2 lata... Wycofali mnie, już nie mogę oddawać krwi. Lekarz powiedział mi, że sama mogę jej potrzebować. Czy przy HGB 9,2 mam anemię??? Mam bardzo obfite miesiączki. Czy ma to jakiś wpływ na te wyniki??? Proszę o pomoc, co mam zrobić, by moje wyniki były lepsze???
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Bardzo niski poziom hemoglobiny w Pani badaniu wskazuje na anemię, natomiast brak znajomości pozostałych parametrów morfologii krwi nie pozwala nam na rozpoznanie tej choroby oraz na określenie jej przyczyny. Podawane przez Panią obfite krwawienia miesiączkowe mogą doprowadzić do powstania niedokrwistości z niedoboru żelaza. W tej sytuacji wskazana byłaby wizyta u ginekologa i lekarza rodzinnego (poroszę zabrać ze sobą wynik morfologii!).