Obfite krwawienie po odstawieniu plastrów antykoncecyjnych

Witam. Uzywalam plastrow Evra i postanowilam je odstawic, poniewaz czesto miewalam migreny, szczegolnie w pierwszych dniach miesiaczki. pierwsze krwawienie jest bardzo obfite, o wiele bardziej niz zwykle. Jakie sa tego przyczyny i czy cos moze byc nie tak? Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn nadmiernego krwawienia może być dużo. Proponowałbym zgłoszenie się do ginekologa, być może konieczne będzie wykonanie USG dopochwowego, badań hormonalnych.