Obfite krwawienie podczas oddawania stolca

witam mam 31 lat ostatnio przez 2 dni zauwazyem duze krwawinie podczasz oddawania stolca z odbytu teraz ustalo ale co to oznacz

Takie widoczne krwawienia podczas wypróżnień mogą być objawem problemów z hemoroidami. Należy się w tej sytuacji zgłosić do specjalisty celem określenia stopnia zaawansowania choroby i właściwego leczenia. Proszę pamiętać, że brak krwawienia i widocznych objawów nie jest jednoznaczny z brakiem problemu i warto pomimo naglącego w danym momencie stanu udać się do lekarza. Proszę także pamiętać, że najlepszą profilaktyką hemoroidów jak i ich progresji jest odpowiednia bogata w błonnik pokarmowy i płyny, co wpływa na formowanie prawidłowej masy kałowej i ułatwia wypróżnianie.