Obfite krwawienie podczas pierwszej miesiączki u 12-latki

Witam.Moja 12 letnia córka właśnie przechodzi pierwszą miesiączkę,(nie licząc wcześniejszych plamień).Pierwszy raz jest to prawdziwe krwawienie.Niepokoję sie ,ponieważ jest bardzo obfite,i trwa już szósty dzień bez widocznego ubytku krwawienia.Dodam że ja nigdy nie miałam tak obfitej miesiączki.Czy można jakoś zmniejszyć krwawienie po tylu dniach?Boję się że może dostać krwotoku lub popaść w anemię.Jakie leki bierze się w takich przypadkach?Wystarczy żelazo,czy wizyta u lekarza jest konieczna?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeśli nie zaobserwowała Pani nadal zmniejszenia się intensywności krwawienia u córki to zdecydowanie konieczna będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam