Obfite krwawienie podczas stosowania plastrów antykoncepcyjnych

Witam!Stosuję Evre ponad rok.Zmiana plastra przypada we wtorek.Krwawienie z odstawienia zaś koło piątku i trwa 4-5 dni.Od dwóch m-cy zauważyłam, że plamienia trwają 5 dni po zakończeniu krwawienia.28.01 przykleiłam 3 plaster,a w piątek 31go pojawiło się plamienie,ból jajników czyli tak jak zawsze wygląda krwawienie z odstawienia. Trwał do wtorku (dnia odklejenia 3 plastra) i w ten dzień również współżyłam z chłopakiem. W piątek zaś znów pojawił się obfity okres.Jaka może być tego przyczyna?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaburzenia krwawienia mogą mieć podłoże hormonalne. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.