Obfite krwawienie podczas stosunku po okresie

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat z dwiema przerwami po 4 miesiące. Po przerwie biorę tabletki od 8 miesięcy. Mam 21 lat. 3 dni po okresie (2 tabletka) podczas stosunku zaczęłam mocno krwawić jak przy normalnym okresie, trwało to tylko podczas stosunku. Co to może znaczyć?
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie mogło się pojawić w związku ze stosunkiem przypadkowo. Może Pani cierpieć na tzw. krwawienia przełomowe, występujące czasem u kobiet, które od dłuższego czasu stosują antykoncepcję hormonalną. Krwawienia te mają nieprzewidywalną intensywność i czas trwania, mogą pojawiać się w różnych momentach cyklu. Jeśli są dokuczliwe, konieczne może być odstawienie tabletek. Niewykluczone również, że ma Pani np. nadżerkę czy polipa szyjki macicy, które manifestują się często krwawieniem kontaktowym (podczas stosunku).

Jeśli sytuacja się powtórzy, radzę udać się do ginekologa, który na podstawie badania będzie mógł ocenić, co jest przyczyną Pani dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie!