Obfite krwawienie z żylaków odbytu podczas wypróżnienia

Od jakiegoś czasu borykam się z hemoroidami. Pierwszymi objawami był ból, świąd i krew podczas wypróżnieniu, objawy na jakiś czas ustąpiły, po czym wróciły z większym natężeniem. Krwi jest bardzo dużo, jasnoczerwona, ból w odbycie, chirurg na ostrym dyżurze stwierdził hemoroidy wew. i zewnętrzne. Proktolog za mięsiąc, a krwi jest naprawdę dużo, pojawia się przy oddaniu stolca czy puszczaniu gazów.. Czy takie ilości krwi przy hemoroidach to normalne? Nie mam przy tym bóli brzucha.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę że konieczna jest wcześniejszą wizyta u chirurga.