Obfite miesiączki i anemia

Witam Mam 34 lata, od zawsze mam bardzo obfite miesiaczki i anemie.Od roku boli mnie dol brzucha. Ostatnio trafiłam do nowej ginekolog która chce mi zrobic wycinek histopatologiczny szyjki macicy w czasie największego krwawienia miesiaczkowego. Niestety dokładnie nie powiedziała o co chodzi z tym wycinkiem i trochę sie boje. Czy takie wycinki pobiera sie w podejrzeniu zmian rakowych czy dla innych celów tez? Dlaczego w czasie miesiaczki? I czy to badanie boli i jak sie je wykonuje? Dziękuje

tak jak kolega powiedział ,nie chodzi o wycinki tylko biopsje błony śluzowej macicy. To może wyjaśnic przyczyne obfitych miesiączek. Ja taki zabieg robie przed miesiączką