Obfite miesiączkowanie po urodzeniu dziecka

Witam. W październiku urodziłam synka. 19 grudnia dostałam pierwszy okres, który trwał 3-4dni i był mało obfity W pierwszy dzień miesiączki po porodzie wzięłam tabletki antykonciepcyjne Lesine. Plamiłam cały czas na brąznowo. Natomiast 6stycznia zaczęło się obfite krwawienie. Od 8 stycznia mam przerwę tygodniową. Cały czas krwawie bardzo obficie. Czy powinnam się niepokoić? Co 3godziny mam całą podpaskę zaplamioną. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź. Gorąco pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Teoretycznie w czasie stosowania antykoncepcji mogą wystąpić okresowe krwawienia. Warto jednak w tej sytuacji zgłosić się do ginekologa by ten ocenił narząd rodny.