Obfite pocenie całego ciała

Witam. Mam problemy z obfitym poceniem się całego ciała. Kiedyś myślałem, że jest to objaw po prostu wysokiej temperatury lecz znajomi zasugerowali mi, że może być to wywołane przez chorobę. Pocę się bez wysiłku. Siedzę na fotelu i potrafię być cały mokry i to nawet przy temperaturze względnej około 20 stopni. Proszę o pomoc bo naprawdę jest to uporczywe i męczące.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należałoby zrobić profil hormonalny. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, opowiedzieć o problemie. Powinno zostać wykonane badanie poziomu TSH we krwi. Jeśli wyniki będą nieprawidłowe, niezbędna będzie wizyta u endokrynologa i dodatkowe badania laboratoryjne.