Obfite upławy i krwawienia a brak okresu przez 1,5 miesiąca

Witam. Urodziłam w marcu bliźniaki, mam torbiel 6 cm na prawym jajniku. W ostatnim okresie miałam obfite upławy krwi nawet co kilka dni. Kilka dni ze mnie krew leciała a potem było z 7 dni przerwy. A po ostatnim takim zajściu nie mam okresu to już z 1,5 miesiąca. Jaka może być przyczynaa?

Trudno jest ocenić torbiel nie widząc jej. Jednak to co Pani pisze wskazuje na zmianę czynościową w jajniku , która musi zaburzać cykl miesiączkowy. Poprzez zwiększenie poziomu estrogenów błona śluzowa macicy przerasta i krawawienia mogą być bardzo obfite i trudne do zatrzymania. Wskazana jest kontrola ginekologiczna i ewentualne rozpisanie terapii hormonalnej, co zabezpieczy Panią przed podobnymi zdarzeniami w kolejnych cyklach.