Obfitość krwawienia miesięcznego a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, chciałabym zapytać czy jeśli na początku miesiączki nie krwawię mocno a mam plamienia to od tego dnia mam zacząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych czy najlepiej poczekać do drugiego dnia kiedy to krwawienie jest mocniejsze?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zgodnie z zaleceniami pierwszą dawkę należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki,

Lek. Marta Gryszkiewicz

Antykoncepcję należy rozpocząć od pierwszego dnia miesiączki, bez względu na wielkość krwawienia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę przyjąć pierwszą tabletkę już w dniu kiedy pojawi się plamienie. Jeśli będzie Pani miała wątpliwości, czy to już rozpoczynająca się miesiączka, dla pewności proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze 7 dni.