Obfity i bolesny okres po usunięciu polipa endometrialnego

Witam! Miałam polipa endometrialnego, został usunięty miesiąc temu. W tej chwili dostałam okres (bardzo obfity), niesamowicie bolesny - do tego stopnia, że musiałam dzwonić po pogotowie. Lekarz zalecił usunięcie trzonu macicy. Proszę mi powiedzieć, czy to konieczne, czy jest inny sposób (może leki hormonalne, np. antykoncepcyjne), który zmniejszy krwawienia i ból jemu towarzyszący?

Nie odpowiem konkretnie na to pytanie nie znając szczegółowo Pani obecnych wyników badań, zwłaszcza dodatkowych, czyli USG narządu rodnego (np. grubość endometrium), wyniku badania histopatologicznego po zabiegu usunięcia polipa. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z ginekologiem, który dopiero może podjąć ostateczną decyzję co do dalszego postępowania. Myślę jednak, że w Pani przypadku warto byłoby zastosować wstępnie leczenie zachowawcze (np. hormonoterapię), a tylko w ostateczności dopiero usunąć macicę.