Obfity koloid i tyreocyty z cechami degeneracji w biopsji tarczycy

Proszę o wyjaśnienie wyników biopsji tarczycy! "W rozmazach z obu zmian obfity koloid, tyreocyty z cechami degeneracji, pojedyncze histoicyty o drobne strzępki tkanki łącznej. Zmiany łagodne - kategoria 2."
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiana typu drugiego oznacza obecność zmian z pewnością łagodnych, ryzyko złośliwości 0%, nie wymaga dalszej diagnostyki.