Obfity krwotok z nosa u 15-latki

Witam! Moja córka w tym roku kończy 15 lat i ma niepokojące tętno. Wynosi ono średnio 120. Ciśnienie to 140/80. Czasem się stresuje, jednak takie tętno wychodzi też, gdy jest spokojna. W szkole większych stresów również nie ma. Narzeka na duszności i mówi, że czuje kołatanie serca i odczuwa "obecność serca". Dzisiaj też wystąpił krwotok z nosa, dość obfity, dopiero po 30 minutach się skończył, a zaczął samoistnie. Nie wiem, czy nie jest to związane z dojrzewaniem, ale jest to niepokojące.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - proponuję wizytę u kardiologa. Ciśnienie 140.80 jest w tym wieku zbyt wysokie.
Przede wszystkim pozdrawiam.
Dr n. med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, gastroenterolog

Przyczyn może być wiele. Jeśli kardiolog niczego nie stwierdzi, trzeba będzie uwzględnić inne przyczyny. Takie efekty mogą powstać po niektórych lekach na odchudzanie i po amfetaminie, dopalaczach itp.