Obfity okres, ból piersi i stres a ryzyko zapłodnienia

Współżyłam w trakcie dni płodnych, korzystaliśmy z prezerwatyw. Okres dostałam w terminie, 8 stycznia. Był o wiele obfitszy i b.bolesny niż zwykle. Wieczór przed miałam silne bóle pochwy, wcześniej nigdy. Mam też wrażenie, że moje piersi są nieco bolesne, mimo że okres już się zakończył (zwykłe 6 dni). Ostatnio żyję w sporym stresie, czy te objawy (obfity okres, ból piersi, niechęć do papierosów) mogą się z tym łączyć, czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy test ciążowy będzie już wiarygodny?

Dzień dobry!

Jeśli stosunek był zabezpieczony prezerwatywą i nie zauważyli Państwo, aby była ona uszkodzona, pękła - prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo niewielkie. Nie mniej jednak warto wykonać test ciążowy z moczu. Informacja, po jakim czasie od stosunku wynik jest wiarygodny, pojawi się w instrukcji obsługi testu. Zazwyczaj jest to nie wcześniej niż 10 dni (choć niektóre testy mówią o 6 dniach) po stosunku, najlepiej 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam!