Obifta wydzielina z pochwy i ból brzucha

Witam! Piszę ponieważ mam problem, a nie mam czasu udać się do lekarza. Mam nadmierne wydzielanie śluzu z pochwy. Ostatni okres miałam od 28.11.2011, a data następnej miesiączki wypadała 28-29.12.2011, niestety dostałam plamienia bardzo delikatnego i pobolewał mnie brzuch na przemian po obu stronach. W styczniu pomiędzy 28 a 29.01.2012 nie dostałam okresu w ogóle. Co gorsza, mam zamiast okresu wydzielinę śluzową w wydajności podobnej do miesiączki, ale koloru przezroczysto-białego. Też boli mnie brzuch. Nie wiem, co to może być. Bardzo się martwię. Dodam jeszcze, że wcześniej okres miałam jak w zegarku. Bardzo proszę o pomoc i poradę.

Witam serdecznie!

Przede wszystkim w takiej sytuacji należy sprawdzić czy nie jest Pani w ciąży. Najprościej wykonać test ciążowy, ale powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa. Brak miesiączki może wynikać także z zaburzeń hormonalnych (zarówno narządów rodnych jak i np. tarczycy, przysadki mózgowej), torbieli jajników oraz infekcji.

Nadmiar wydzieliny śluzowej może być spowodowany zakażeniem pochwy (upławy).

Tak jak wspomniałam, uważam, że w tej sytuacji osobista wizyta u lekarza ginekologa jest niezbędna. Lekarz zbada Panią, wykona USG narządu rodnego, wymazy z pochwy i szyjki macicy i zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam!