Objadanie kompulsywne po odchudzaniu

20lat, Z 60 kg do 43 w ciągu 11 miesięcy. Duzo cwiczeń, biegania potem gdy zrobiło się zimno cardio przed laptopem. Do tego dojazd na studia do innego miasta. Ograniczenie pieczywa i tłuszczy. Samo białko,zupy. Gdy siły było co raz mniej zaczęłam jesc chleb-głównie z warzywami. Sałata,pomidor,rzodkiewka. Zero słodyczy,brak miesiączki.Teraz rzucam się na chleb,słodycze,na wszystko. COkolwiek zjem musze dopchać, cały dzień mogę jesc tylko słodkie. to chyba kompulsywne objadanie się.Co robić?

Witam,
Z Pani opisu wynika, że bardzo osłabila Pani swoje ciało przez okres odchudzania. Pani ubytek wagi był zbyt duży. Nie napisała Pani o swoim wzroście ale waga 43 kg nie jest wagą prawidłową zazwyczaj. Zbytnie przemęczenie ćwiczeniami, zbyt duże restrykcje w diecie spowodowały mechanizm odbicia. Organizm walczy o kalorie i to niestety takie, które szybko dostarczają energii.
Warto wdrożyć dwutorowy program naprawczy:
dietetyczny i psychologiczny.
Dietetycznie proszę się skonsultować z dietetykiem, który nauczy Panią prawidłowo jeść. Wykluczanie jakiejkolwiek grupy produktów nie jest dobre. Pani organizm potrzebuje wszystkiego w rozsądnych ilościach.
Po drugie warto przyjrzęc się swojemu stosunkowi do siebie samej, czy nie traktuje się Pani zbyt ostro, nie narzuca sobie zbyt nieosiągalnych standardów zaczerpniętych z mediów. Czym jest to odchudzenie siebie, jakie efekty Panią zadowolą i czy to jest rzeczywiście zdrowe dla Pani? To co nam się podoba, czy co nas kusi nie zawsze jest dla nas najlepsze.
Pozdrawiam,
Jadwiga Wojnicka

Witam Panią,

rzeczywiście cierpi Pani na zaburzenia odżywiania i może to być kompulsywne jedzenie. Choć ono czesciej występuje na tle emocjonalnym. Pani tak wygłodziła swój organizm, że w tym momencie on domaga się od Pani uzupełnienia strat. Takie działanie może doprowadzić do bulimii i wielu innych problemów.
Proszę jak najszybciej udać się na wizytę d psychologa a następnie dietetyka, który wyprowadzi Panią z choroby.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,
zapraszam na spotkanie do Instytutu Psychodietetyki we Wrocławiu, gdzie zespół specjalistów zajmie się Pani problemem.
Pozdrawiam
Katarzyna Krupińska
psychodietetyk

Polecam spotkanie z psycho-dietetykiem, czyli osobą która zarówno nauczy Panią jak zdrowo jeść, ale tez będzie miała wiedzę na temat psychologicznych mechanizmów ważnych w utrzymaniu diety, a także mechanizmów które mogą pojawiać się w zaburzeniach odżywiania. Pozdrawiam