Objadanie się po diecie odchudzającej

Witam. Od stycznia zaczelam sie odchudzać. Schudlam 13 kg. Teraz waze 52 przy 162cm wzrostu. Od czerwca pierwszy raz się objadłam i zaczęłam wymiotować. Śniadanie i 2 śniadanie obiad jem zdrowo. Po obiedzie zaczynam się objadać głównie słodyczami. Kończę to wymiotami i kolacje jem juz normalnie. Czy to moze bardzo mi zaszkodzić? Wpłynąć na wzrost wagi? Wymiotuje tylko po slodyczach.

Być może założyła sobie Pani zbyt restrykcyjną dietę. Z doświadczenia wiem, że "zdrowe" zdaniem pacjentów posiłki nie zawsze zaspokajają potrzeby organizmu. Najlepiej proszę się udać na konsultację do dietetyka, bo przedłużające się wymioty mogą prowadzić do poważnych problemów np. bulimii. Proszę przejrzeć artykuły na stronie http://miesowicz.dobrydietetyk.pl/porady/czytelnia/ - może coś Panią zainspiruje.

pozdrawiam, M. Mięsowicz

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,
Objadanie się słodyczami i następnie prowokowanie wymiotów, może wynikać ze zbyt restrykcyjnej diety stosowanej podczas odchudzania. Wymioty po epizodzie objadania się, świadczą o wyrzutach sumienia i lęku przed przyrostem masy ciała, w konsekwencji może doprowadzić do zaburzeń odżywiania. Zachęcam skonsultować się z dietetykiem, który udzieli Pani kilka wskazówek, pokaże co i w jakich ilościach ze słodkości może Pani zjeść, bez obaw przytycia.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Nastolatek na diecie. http://bydgoszcz.mojdietetyk.pl/artykuly/nastolatek-na-diecie.html?c=1