Objadanie się w nocy a spożywanie posiłków w dzień

Czy w przypadku objadania się w nocy, należy ograniczyć jedzenie w ciągu dnia?

Witaj,

W zasadach zdrowego żywieni jest ważne jakość jedzenia (ilość składników odżywczych), kaloryczność, ale także ilość posiłków i pory ich spożywania.
Dla organizmu nie jest fizjologiczne jedzenie posiłków w nocy, wówczas kalorie odkłada na później.

Jeżeli jesz dużo wieczorem, a rano prawie nic organizm zaczyna wieczorne kalorie odkładać na "gorsze" czasy.

Sytuacja troszkę inaczej wygląda gdy pracujesz w nocy wówczas należy zjeść mały łatwostrawny posiłek.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Na ogół po nocnym objadaniu nie czujemy głodu w dzień, korzystnie będzie jeść więcej w ciągu dnia co wpłynie na podjadanie wieczorne.