Objaw Raynauda a wyniki badania ANA

Od jakiegos czasu pod wplywem zimna niedoplywa mi krew do koncowek palcow u rak i nóg, stwierdzono u mnie objaw raynauda i kazano zrobic badania ana 1. Badanie ana 1 wyszlo pozytywnie i nastepne ana 2 rownież. Napisane bylo ze na komórkach HEp-2 stwierdzono obecnosc przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia centromerów w mianie 1:20480 chcialabym wiedziec co to oznacza albo jakie choroby to mogą byc ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie większej ilości informacji i poznanie wystepujących objawow. Proszę koniecznie udac sie do lekarza reumatologa. Po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze badaniu.