Objawy ADHD u męża a możliwość zdiagnozowania

Mój mąż ma obiawy ADHD ale nie wiem kto moglby go zdiagnozować - psycholog czy psychiatra. Jaką drogę trzeba przejść czy lekarz pierwszego kontaktu musi go skierować czy można iść bezpośrednio do specjalisty

Jeśli chodzi o pomoc psychologiczną, czy psychiatryczną to nie są potrzebne żadne skierowania - proszę udać się od razu bezpośrednio do specjalisty. Zarówno psycholog, jak i psychiatra może takiej diagnozy dokonać, zatem proszę wybrać tego specjalistę, do którego "łatwiej" się uda dostać. Pozdrawiam.

Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania. Można się umówić bezpośrednio w Poradni Zdrowia Psychicznego (na NFZ) lub wybranym gabinecie prywatnym w Państwa mieście.
Na psychoterapię refundowaną (psycholog, psychoterapeuta) potrzebne jest skierowanie od lekarza psychiatry lub lekarza pierwszego kontaktu.