Mężczyzna , 6 lat

Dzień dobry! Mój syn ma 6 lat i 6 miesięcy. Ma alergię na roztocza (5+). Przebywając na wakacjach w Polsce, przez cały miesiąc borykałam się z nawracającym zapaleniem oczu u dziecka. Pomimo wielu wizyt za każdym razem poprawa w trakcie stosowania antybiotyku w połączeniu ze steroidami, potem kilka dni czy nawet tydzień do 2 i nawrót, pomimo że cały czas używał w tym czasie kropli antyalergicznych. Lekarz zasugerował, że wskazana byłaby szczepionka, którą podaje się w kroplach pod język. Po powrocie do Izraela rozpoczęliśmy leczenie zastrzykami, ponieważ preparatu pod język nie stosuje się. 8 zastrzyków (szczepionek) odbyło się bez skutków ubocznych. Przy 9 zastrzyku dziecko zaczęło ciężko oddychać i po zbadaniu przez lekarza dostał zastrzyk adrenaliny. Ponieważ nie wiem czy to błąd siostry, która robiła zastrzyki, czy dlatego, że był przeziębiony w tym czasie, czy niestety nie można kontynuować... Nie wiem, czy mogłabym uzyskać jakąś informację. Oprócz tego ma katar, który przechodzi na oskrzela i dość często stosujemy preparaty, takie jak inhalacja. Do tego dostaje tabletkę S*** raz dziennie. Z tym sobie jakoś dawaliśmy radę, ale teraz doszły oczy i stało się to nie do zniesienia. Czy w tym wypadku mogę kontynuować leczenie, czy istnieje niebezpieczeństwo, że reakcja może być silniejsza i zagrażać życiu?

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Joanna Gładczak 78
Lek. Joanna Gładczak Internista, Tychy 78 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!

Odczulanie to immunoterapia swoista, która polega na podawaniu w iniekcjach podskórnych substancji (alergenów) na które pacjent jest uczulony. Ilość podawanego alergenu powoli wzrasta, a następnie przez kilka lat podawany jest w małych dawkach (dawka podtrzymująca).

Podawana jest więc substancja, na którą dotąd organizm reagował niepomyślnie, z tego powodu objawy niepożądane mogą się pojawić na każdym etapie leczenia.

Powikłania ogólnoustrojowe występują bardzo rzadko, ale wygląda na to że tym razem do niego doszło.
Niestety nie ma możliwości, aby wykluczyć możliwość pojawienia się ponownej niepożądanej reakcji. O dalszym leczeniu musi zdecydować lekarz.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Alergologia – Alergia dotyczy ludzi z w każdym wieku. Typowa choroba alergiczna to atopowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje przed ukończeniem 10. roku życia, natomiast w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa. Jeśli objawy alergii dotyczą układu oddechowego, tak jak w przypadku astmy oskrzelowej, wówczas z pomocą przychodzi pulmonologia.
  • Alergia – Alergia we współczesnym świecie uznawana jest za najczęściej występujące schorzenie. Większa część chorób alergicznych ma charakter przewlekły i wymaga systematycznego leczenia. Alergię wywołuje nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na określone czynniki.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach