Objawy białaczki a powiększona śledziona

Czy to białaczka?W listopadzie stwierdzono u mnie powiększoną śledzionę 142X4,1X4,7 wyniki morfologii i rozmazu ręcznego były w normie.Do tej pory powiększenie śledziony nie ustąpiło, a doszło do tego powiększenie wątroby. Sprawa ciągnie się już ponad 2 miesiące- przez ten czas co każde 3 tygodnie robię morfologie z ręcznymi rozmazami. Wyniki nadal są w normie ale obserwuję systematyczny spadek neutrofili i limfocytów.Na początku listopada miałąm 4,1 Neut#, a teraz 2,5 a Lymph# 1,7 a teraz 1,4.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Białaczka- raczej nie. wtedy obraz rozmazu ręcznego byłby nieprawidłowy. Konieczna jest jednak konsultacja z hematologiem.