Objawy bradykardii

Witam! Od kilku dni mojemu tacie kręci się w głowie i puls spada do 34. Ojciec czuje się ospały, zmęczony, kręci mu się w głowie i zbiera na wymioty. Przeczytałem na stronce k***.pl o chorobie zwanej bradykardia. Objawy pasują, ale nie wiem, co zrobić, by ojciec lepiej się poczuł. Czy są skuteczne domowe sposoby? Ojciec boryka się z chorym sercem od kilku lat - zawał, cukrzyca. Ostatnio miał robioną koronografię. Łyka dużo leków codziennie. Teraz jeszcze ta bradykardia (chyba). Za kilka dni tata ma mieć wykonane badanie Holtera. Czy do tego czasu można mu pomóc? Podałem mu krople i poczuł się trochę lepiej. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam!

Opisane dolegliwości Pana taty mogą być spowodowane objawową bradykardią, czyli zwolnieniem rytmu serca poniżej 60 uderzeń na minutę.

Przyczyn bradykardii może być wiele. W tej sytuacji przyczyną może być ciężka choroba serca i/lub przyjmowane leki. Jedną z metod leczenia bradykardii związanej z uszkodzeniem mięśnia sercowego może być wszczepienie rozrusznika. Z opisu stanu zdrowia Pana taty wynika, że cierpi od dawna na chorobę serca oraz przyjmuje wiele leków, stąd też w przypadku ponownego wystąpienia objawowej bradykardii należy wezwać pogotowie, gdyż taka sytuacja stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia Pana taty.
Domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające.
Pozdrawiam serdecznie!