Objawy bulimii - czy jestem już chora?

Witam ;) Mam 160cm wzrostu, 14 lat i ważę 45 kg. Zauważyłam u siebie już od dawna objawy bulimii. Potrafiłam nic nie jeść, tylko pić wodę przez kilka dni, a potem nagle pochłaniałam wszystko, co napotkałam, a po około 30 min szłam to zwymiotować. Ale to się skończyło, teraz już nie wymiotuję, tylko nic nie jem bardzo długo i nagle wszystko jem. Od jakiegoś czasu biorę tabletki przeczyszczające. Czy to objawy bulimii?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

W bulimii nie muszą występować wymioty. Zamiast tego można stosować okresowe głodówki, leki przeczyszczające lub odwadniające.
Typowe dla bulimii są okresowe epizody objadania (co najmniej 2 razy w tygodniu), kiedy pochłania się naprawdę duże ilosci jedzenia (np. całą zawrtość lodowki lub np. całe ciasto i kilka kanapek).
Bulimiczka ciągle myśli o jedzeniu, w zasadzie - ciągle jest głodna, lecz przeżywa silny lęk przed przytyciem.
O kryteriach rozpoznawania anoreksji lub bulimii możesz przeczytać na naszych stronach:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-stosuj-ja-rozsadnie

Z pozdrowieniami