Objawy CHAD u 25-latka

Witam, Od około 1,5 roku zauważyłem u siebie oprócz objawów nerwicy lub nerwicy lękowej poważne zaburzenia przypominające prawie w 100% objawy choroby afektywnej dwubiegunowej. Najtrudniej jest mi się przełamać i osobiście stawić się u psychologa/psychiatry. Moje funkcjonowanie w społeczeństwie,w pracy,rodzinie jest coraz gorsze,a nikt tego nie rozumie.. Jakie są szanse na wyleczenie,jeżeli moje obawy się potwierdzą? Co oprócz psychoterapi oraz leków może pomóc. Pomocy!

Witam,

Rozumiem, że Pan się bardzo boi wizyty u specjalisty, lecz jeśli rzeczywiście ma Pan ChAD to niezbędna jest pomoc psychiatry- żeby ustawić dobrze leki oraz psychoterapia.

Uznanie tego, że ma się chorobę jest trudne dla każdego pacjenta. Kiedy ima Pan zapalenie płuc to idzie Pan do internisty aby przepisał odpowiednie leki, podobnie jest ChADem, depresją, zaburzeniami lękowymi o znacznym nasileniu etc.

Nie wiem czy ma Pan ChAD, dopiero po wywiadzie mogłabym coś powiedzieć, bez pacjenta w gabinecie nie da się za wiele zrobić.
pozdrawiam

Dzień dobry,

Trudno pisać o "wyleczeniu", jak tak na prawdę Pan nie wie na co (i czy w ogóle) na coś choruje.
Jeżeli dostrzega Pan niepokojące objawy, to najpierw powinien Pan udać się do lekarza psychiatry, który Pana zdiagnozuje - a dopiero potem - jeżeli takie będzie wskazanie, zaproponuje odpowiednie postępowanie lecznicze.
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.