Objawy ciążowe

Witam serdecznie, Mam 22 lata. Od pewnego czasu moje cykle miesiączkowe znacznie się wydłużyły. Kiedyś były bardzo regularne i trwały 28-29 dni. Od jakichś 3 miesięcy bardzo się rozregulowały i trwały ponad 40 dni. Ostatniego okresu można powiedzieć nie miałam wcale. Mniej więcej w środku cyklu pojawiły się plamienia trwające 3,4 dni, które później zanikły. Pojawiły się również mniej więcej w okresie miesiączki - trwały 4, 5 momentami były bardziej obfite. Obawiając się ciąży zrobiłam testy ciążowe - pierwszy 21 dni po ostatnim stosunku, drugi 24 dni po stosunku - oba negatywne. Ciężko mi powiedzieć kiedy miałam owulacje, dlatego nie wiem czy testy te były wiarygodne. Być może ze względu na stres zauważam u siebie wszystkie objawy ciąży. Od jakiegoś czasu słabo sypiam, pobolewa mnie podbrzusze, chwilami bardzo mocno, czuję ciągnący ból promieniujący aż na nogi. Zauważyłam też, że mój brzuch jest powiększony, szczególnie po bokach w okolicach jajników. Jestem osobą szczupłą więc wyraźnie odznaczają się one na moim brzuchu. Dodam, że współżyłam zawsze z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy. Co może być przyczyną tak rozregulowanego cyklu miesiączkowego jeśli nie ciąża? Czy testy wykonane przeze mnie w 20 i 24 dni po ostatnim stosunku są wiarygodne? Z czego może wynikać ogólne złe samopoczucie, bóle brzucha i niepokojące plamienia? Proszę o pomoc i szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!
Z Pani opisu wynika, że ciąża jest bardzo mało prawdopodobna. Testy ciążowe wykonane po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia dają wiarygodny wynik. Ze względu na objawy dodatkowe-wydłużenie cyklu, krwawienie międzymiesiączkowe najbardziej prawdopodobną przyczyną niewystąpienia okresu są zaburzenia hormonalne. Radziłabym zatem umówić się na wizytę do specjalisty ginekologa, który w trakcie badania całkowicie wykluczy ciążę oraz zdiagnozuje przyczynę Pani dolegliwości.
Pozdrawiam.