Objawy ciąży, a negatywny wynik

Witam

Mam pewien problem, a mianowicie ostatni okres miałam 17 maja, w piątym dniu współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Jakiś tydzień potem zaczęły mnie boleć piersi, zrobiły się większe. Czasem mam mdłości.
5 czerwca zrobiłam test i wyszedł negatywny. Czy to jednak może być ciąża? Czy miałam wtedy dni płodne? Okres mam zazwyczaj co 30 dni, ale nie jest zbyt regularny. Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, mam 20 lat.

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Test ciążowy jeżeli został prawidłowo wykonany, 14 dni po ewentualnym zapłodnieniu - byłby pozytywny, więc negatywny wynik jest wiarygodny. Ewentualnie dla ostatecznego wykluczenia ciąży może Pani powtórzyć test. Opisywane objawy rzeczywiście mogą występować w ciąży, ale nie są dla niej specyficzne - mogą również wiązać się z innymi stanami. W razie wystąpienia dodatkowych niepokojących dolegliwości proponuję kontakt z lekarzem.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem objawy ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!