Objawy ciąży - kiedy zrobić test?

Witam. Mam problem, a mianowicie, mam objawy ciąży, ale mam regularny okres, co 30dni. Do stosunku doszło dokładnie w dniu płodnym (można powiedzieć, że w ten najlepszy dzień). Tydzień po stosunku byłam chora. Ale ja nie choruję, nie pamiętam kiedy byłam chora. Miałam katar i podwyższoną temperaturę. Doszły do tego odruchy wymiotne i zawroty głowy (występują do tej pory). Moje piersi przez pierwszy miesiąc strasznie mnie bolały i były bardzo czułe. Teraz według obliczeń mogę być w 14 tygodniu. Od jakiś 4 tygodni boli mnie brzuch tzn . podbrzusze z prawej strony. Doszło to tego "bekanie", niekontrolowane, choć już znacznie mniej. A od kilku dni pojawiło się burczenie w brzuchu, gdzie ja miałam to tylko wtedy, kiedy się odchudzałam. Nie moge spać na brzuchu (choć prędzej spałam tylko na brzuchu) , bo jest mi niewygodnie i mnie boli. Jestem osobą z nadwagą. Testu ciążowego domowego nie robiłam. Zaczęłam jeść pomidory, gdzie wcześniej ich nie jadłam, piję herbatę choć jej nie lubię. Martwi mnie ten okres regularny. Mój okres trwa 2 dni (zawsze tak miałam). Proszę o pomoc. Czy w takim przypadku ciąża jest możliwa. Kiedy mogłabym zrobić test?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Test ciążowy powinna Pani wykonać już co najmniej 2 miesiące temu. Proszę z tym nie zwlekać. Czasem w pierwszym trymestrze ciąży występują skąpe krwawienia, szczególnie w terminach, w których zwykle wypadałyby miesiączki. Jeśli wcześniej Pani miesiączki trwały dłużej niż 2 dni i były obfitsze niż obecnie, ciąża jest wysoce prawdopodobna. Pani objawy są jednak niespecyficzne i subiektywne, trudno wyrokować jedynie na ich podstawie. Test ciążowy, domowy z moczu lub wykonany przychodni z krwi, ostatecznie rozwieje Pani wątplwiości.

Pozdrawiam serdecznie!