Objawy ciąży po 40-stce

witam mam pytanie niesiaczki niemam około10miesiecy ale jakies miesiac temu zalwazylam umie mnustwo sluzu podobnego jak w dni plodne ale nie zareagowałam a potem zaczely sie dziwne zeczy przestala mi smakowac kawa mam bolesne piersi wciąż mie mdli i wymiotuje a do tego boli mie brzuchi kregoslupa jestem wrazliwa na zapachy a dotego pojawl sie okres ale bardzo skapy czy przy menopalzie to normalne

Lek. Marta Gryszkiewicz

Menopauza rzadko rozpoczyna się przed 40stym rokiem życia. Zaburzenia miesiączkowania mogły być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Proszę wykonać test ciążowy i udać się na kontrolę do ginekologa.