Objawy ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. W grudniu 2013 przestałam zażywać antykoncepcje (mikrogynon 21). Od 1 stycznia miałam regularne miesiączki (ok 32-34 okres cyklu). Ostatnia miesiączka dnia 10.04.2014. Z partnerem współżyłam ok 26-27.04.2014, 6.05.2014. Do dnia dzisiejszego nie mam okresu. Od tygodnia boli mnie podbrzusze, miewam zgagi, raz lepsze, raz gorsze samopoczucie. Dnia 13,16.05.2014 robiłam test ciążowy - wynik negatywny. Czy pomimo to mogę być w ciąży? Wizytę u ginekologa mam niestety dopiero 11.06.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W przypadku domowych testów ciążowych zdarzają się wyniki fałszywie ujemne. Prawdopodobieństwo ciąży w przypadku negatywnego wyniku testu jest jednak małe.