Objawy cukrzycy ciążowej

Witam, mam 28 lat, jestem w 26 tygodniu ciąży. Po wypiciu 75 g glukozy po 2 godzinach wynik wyszedł mi 145 mg. Czy to oznacza że mam cukrzycę ciążową? Przed wypiciem glukozy nadczo miałam 76 mg. Proszę o odpowiedź dziękuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wynik jest powyżej 140 mg/dl co prawdopodobnie świadczy o cukrzycy ciążowej. Konieczna będzie wizyta u Pani Ginekologa, który skieruje zapewne Panią do Diabetologa. Prawdopodobnie zalecone stosowanie diety cukrzycowej pozwoli na utrzymanie prawidłowych poziomów glikemii w trakcie ciąży. Pozdrawiam