Objawy depresji lub derealizacji u 26-latki

lecze sie na depresje ale od jakiegos czasu czuje sie bardzo zle nawet nie potrafie opisac co konkretnie mi dolega. zle widze dziwnie postrzegam oticzenie czas dziwnie plynie czuje sie jak bym wariowala.czuje sie jak oderwana od wlasnej osoby nie chce mi sie juz zyc mam dosc tego jak sie czuje nie potrafie funkcjonowac wogile od rana do wieczora czuje sie zle zasypiam z mysla ze jutri bedzie lepiej lecz nie jest.czy to sa objawy depresji czy derealizacji czy to kiedys minie biore leki od 4 dni.

Dzień dobry!

4 dni leczenia farmakologicznego to czas bardzo krótki. Trudno oczekiwać, aby był wystarczający do zauważenia pozytywnych zmian w kierunku wyleczenia. Jednocześnie może też Pani doświadczyć skutków ubocznych, związanych z rozpoczęciem przyjmowania leku.

Proszę pozostawać w kontakcie z prowadzącym lekarzem psychiatrą - jest to najwłaściwsza osoba do udzielenia Pani odpowiedzi na powyższe pytania i obawy, a także podjąć psychoterapię.

Pozdrawiam!

Witam,
Na pozytywne działanie leków trzeba poczekać jakiś czas. Organizm musi się przyzwyczaić do nich, a do tego czasu mogą pojawić się objawy uboczne. Jeśli obecne samopoczucie jest dla Pani niepokojące proszę pozostawać w kontakcie z lekarzem prowadzącym. To jest osoba, która zna historię Pani choroby i stosowane leczenie. Zachęcam też Panią do rozważenia możliwości skorzystania z psychoterapii, ktora moze wspomóc działanie farmakologii.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodźca
http://poznacsiebie.pl

Po pierwsze - Pani organizm musi wysycić się substancją zawartą w lekach aby można było zauważyć efekty ich działania. To musi chwilę potrwać, zatem 4 dni to jeszcze niewiele by wyciągać wnioski.
Po drugie - zarówno depresję, jak i derealizację skutecznie leczy się psychoterapią. Branie leków to jedno - pozwala ustabilizować organizm. Ale problemy nie zostają przy ich użyciu przepracowane i tak na prawdę zostają bez zmian Dopiero psychoterapia pozwala się pozbyć trudności. Namawiam zatem aby podjęła Pani współpracę z psychoterapeutą. Pozdrawiam.