Objawy depresji, płaczliwość i myśli samobójcze

Witam, od jakiegoś czasu dręczą mnie objawy chandry/depresji, a od miesiąca codziennie płaczę i mam myśli samobójcze, które są bardzo natrętne. Nienawidzę siebie, nie potrafię się zaakceptować. Nie radzę już sobie, a udaję, że wszystko jest ok. Myślę, że nie zasługuję na szczęście i śmierć jest najlepszą rzeczą, jaka może mnie spotkać... Nie mogę się na niczym skupić i coraz mniej rzeczy mnie cieszy. Boję się o tym powiedzieć rodzicom i nie wiem, co robić...

Witam,
Zawsze warto postarać się porozmawiać z bliskimi, ale także może Pani szukać sama pomocy. W przypadku myśli samobójczych jest to nawet konieczne! Proszę potraktować swój stan poważnie zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. W przypadku myśli samobójczych może się Pani zgłosić nawet do szpitala. Stan, który Pani opisuje, może wynikać z różnych przyczyn, może to być nawet depresja, którą należy traktować poważnie i leczyć możliwie jak najszybciej. W leczeniu stosuje się psychoterapię i farmakoterapię. Gdyby miała Pani jakieś dodatkowe pytania, zarówno co do swojego stanu, jak i spraw takich gdzie konkretnie szukać i jak znaleźć dla siebie pomoc może się Pani ze mną kontaktować bezpośrednio (mailowo bądź telefonicznie), być może będę mogła bardziej pomóc. Pozdrawiam.

Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrią/lub psychologiem. Podobne objawy mogą świadczyć o depresji i konieczne jest wówczas leczenie (farmakoterapia i psychoterapia). Zachęcam do działania, zanim myśli suicydalne nasilą się.

Witam, sprawa jest poważna. Proszę zgłosić się na leczenie do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego. Jeżeli będą mieli odległe terminy proszę pojechać, do najbliższego Szpitala Psychiatrycznego - tam stale dyżuruje psychiatra. Depresja jest wyleczalna, a Pani bardzo cierpi. Proszę dać sobie pomóc. Pozdrawiam.