Objawy dyskopatii C5/C6 z zaostrzeniem tylnych krawędzi trzonów kręgowych i centralną wypukliną krążka międzykręgowego

Wygładzenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Objawy dyskopatii C5/C6,z zaostrzeniem tylnych krawędzi trzonów kręgowych i centralną wypukliną krążka międzykręgowego modelującymi worek oponowy.Na poziomie C3-C4 widoczna jest centralna protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy, bez kompresji struktur nerwowych.Brak cech istotnej stenozy kanału kręgowego i otworów międzykręgowych oraz objawów wypadnięcia jądra miażdżystego krążka międzykręgowego. Proszę o opinię dot. wyniku rezonansu.

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.